WYSZUKAJ IMPREZĘ
wpisz tytuł / nazwę / tekst

SZCZEGÓŁY IMPREZY

XXI Przegląd Filmów Czeskich i Słowackich "Kino na Granicy"

27.04 - 03.05.2019

Miejsce: Kino 'Piast', ul. Ratuszowa 1
Teatr im. A. Mickiewicza, Pl. Teatralny 1
Kino 'Central' w Czeskim Cieszynie
Miejscowość: Cieszyn
Gmina: Cieszyn
Organizator: Stowarzyszenie 'Kultura na Granicy'
 
Współorganizator: Sdružení přátel Těšínska$$$ 04.2020

Znamy pierwszego bohatera retrospektywy nadchodzącej edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. Gościem cieszyńskiego festiwalu będzie Marek Koterski, którego najnowszy film „7 uczuć” właśnie wszedł do kin.
 
21. edycja Przeglądu Filmowego Kino na Granicy odbędzie się w dniach 27.04-3.05.2019 r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Już dziś wiadomo, że bohaterem polskiej retrospektywy reżyserskiej będzie Marek Koterski, który swoimi filmami, realizowanymi rzadko, zawsze z wielkim nakładem sił i środków, udowadnia, że podziały na twórczość ambitną i komercyjną nie muszą wcale istnieć.
 
Marek Koterski to reżyser kultowy – tak uzasadnia swój wybór Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy -  Stworzył własny język filmu - skupiony na języku, lingwistyce, przesycony poetyką groteski, ale równolegle będący przykładem perfekcyjnego rzemiosła filmowego.
Koterski w swoich słynnych fabułach od "Domu wariatów" poprzez "Dzień świra", aż po "7 uczuć", ale również w nie tak dobrze znanych formach dokumentalnych, stał się klasykiem polskiego kina. Co ważniejsze: klasykiem "żywym", uwielbianym przez kolejne, coraz młodsze pokolenia kinomanów.
 
Na Kinie na Granicy będzie można zobaczyć, oprócz najnowszych „7 uczuć“, piętnaście filmów Marka Koterskiego, a wśród nich: „Dom wariatów“, „Życie wewnętrzne“, „Porno“, „Nic śmiesznego“, „Ajlawju“, „Dzień świra“, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami“, „Baby są jakieś inne“, czy „Lekka tkliwość“.
 
***

Organizatorzy cieszyńskiego festiwalu odrywają kolejne karty najbliższej edycji. Już wiadomo, że oprócz Marka Koterskiego, podczas 21. Kina na Granicy, swoją retrospektywę będzie miał Jan Švankmajer. Wyjątkowy filmowiec, bezkompromisowy surrealista kina, tworzący filmy według własnej autorskiej wizji. W ramach retrospektywy reżyserskiej, pokazane zostaną wszystkie pełnometrażowe filmy Švankmajera oraz wybór krótkich form, kluczowych dla jego twórczości.

Jan Švankmajer to jeden z ulubionych twórców Kina na Granicy. Podszyta psychoanalizą komedia „Przeżyć swoje życie” była filmem otwarcia 13. edycji przeglądu.

- To wyjątkowy filmowiec, bezkompromisowy surrealista kina, tworzący filmy według własnej autorskiej wizji. Animacja jest dla Švankmajera formą magii, dzięki niej ożywia przedmioty, takie jak przyniesiony z lasu kawałek korzenia, który stał się głównym „bohaterem” filmu „Mały Otik”. Z szaleńców czy ekscentryków desperacko poszukujących rozkoszy czyni protagonistów swoich dzieł, aktorów reżyserując niczym marionetki. Inspiracje czerpie także z literatury, przenosząc na ekran m.in. dzieła Lewisa Carrolla i Edgara Allana Poe. Jego filmy są zarazem źródłem inspiracji dla wielu twórców, braci Quay, Tima Burtona, czy Terry’ego Gilliama – wyjaśnia Martin Novosad, czeski dyrektor programowy Kina na Granicy.
W programie zaplanowane są projekcje m.in.: „Něco z Alenky“ , „Lekce Faust“, „Spiklenci slasti“, „Otesánek“, „Śílení“, „Přežít svůj život“,  „Hmyz“, „Zahrada“, „Byt“, „Don Šajn“  czy „Otrantský zámek“.
Oprócz Jana Švankmajera swoją retrospektywę będzie miał Marek Koterski. Kolejne nazwiska i szczegóły programu zostaną ujawnione wkrótce. Sprzedaż karnetów na 21. Kino na Granicy, które odbędzie się w dniach 27.04-3.05.2019 r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpocznie się w styczniu. 


***

Marcin Dorociński będzie bohaterem nadchodzącej edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy. W Cieszynie w ramach retrospektywy będzie można zobaczyć aktora w najlepszych rolach, między innymi jako Ryszarda Kuklińskiego w „Jacku Strongu”, Tadeusza w „Róży” czy Aldka Sałackiego w „7 uczuciach’.
 
Kino na Granicy uruchamia przedsprzedaż karnetów i zdradza nazwisko kolejnego bohatera tegorocznej edycji przeglądu. Swoją retrospektywę będzie miał Marcin Dorociński, utytułowany aktor znany szerokiej publiczności z ról w produkcjach filmowych i serialowych.  Na koncie ma dwa Złote Lwy, Złotą Kaczkę i kilkanaście nominacji za wspaniałe kreacje filmowe.
 
Rozgłos przyniosła mu rola Sławomina Desperskiego, funkcjonariusza Wydziału Zabójstw z policyjnego serialu „Pitbull“ Patryka Vegi. Dzięki niej został pierwszym laureatem reaktywowanej w 2005 roku Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego dla młodych aktorów. Wkrótce dał się poznać jako wszechstronny aktor, sugestywnie wcielając się zarówno w pozytywne postaci jak i czarne charaktery. W „Ogrodzie Luizy“ Macieja Wojtyszki zagrał gangstera symulującego chorobę psychiczną, w „Rewersie“ Borysa Lankosza – Bronisława, przystojnego agenta rodem z kina noir, z kolei w „Jacku Strongu“ Władysława Pasikowskiego wcielił się w tytułowego bohatera. W głównej roli wystąpił także w kręconym dla HBO serialu telewizyjnym „Pakt“.
 
- Marcin Dorociński rzadko idzie w brawurę, szerokie gesty i wysokie tony są dla niego obce. Woli zagrać mniej, niż więcej, ale chce pokazać, że jego postać jest pełna precyzji, magnetyzmu ale i pełna pokory wobec założeń reżyserskich – mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy – Wie jak zdefiniować tajemnicę aktorską. Po prostu on TO wszystko ma w sobie.
 
Widzowie Kina na Granicy będą mogli wybrać się w podróż do pierwszych filmów z udziałem Dorocińskiego, by przypomnieć sobie jego rolę Arka Bilskiego w „Krugerandach” (1999) czy komisarza Despero w „Pitbullu” Patryka Vegi z 2005 roku. Aktora będzie można zobaczyć w filmach „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „7 uczuć” Marka Koterskiego, któremu poświęcona będzie druga polska retrospektywa tegorocznego festiwalu. Z kolei w ramach czeskiej części programu pokazane zostaną filmy Jana Švankmajera, zarówno pełnometrażowe produkcje oraz wybór krótkich form, kluczowych dla jego twórczości.

***

Femme Fatale. Ten cykl Cię uwiedzie!
 
Ulegliśmy urokowi kobiet fatalnych, dlatego ogłaszamy kolejny cykl tematyczny tegorocznego przeglądu! Nasze bohaterki uwiodą podczas 21. Kina na Granicy nie tylko urodą, ale przede wszystkim intelektem, przebiegłością oraz kobiecą intuicją. Przypomnimy najciekawsze aktorskie wcielenia ekranowych kusicielek.
 
W czasach ogólnoświatowej kampanii oświatowej, która ma na celu równouprawnienie pozycji kobiet na całym świecie, wypada przypomnieć, że kobiety od zawsze inspirowały świat filmu, dla wielu filmowców stając się artystycznymi muzami. Femme fatale pozostawiły zatem ślad swojego niezapomnianego uroku również w licznych dziełach czeskiej, polskiej oraz słowackiej kinematografii. Zyskały nieśmiertelność na kinowym ekranie, posiadając czar, który urzeka kolejne pokolenia widzów.
 
W ubiegłym roku gwiazdami Kina na Granicy były Reżyserzyce. Tym razem stawiamy na wyraziste kobiece postaci grane przez równie silne aktorskie osobowości. W historii kina femme fatale najczęściej sprowadzały bohaterów na zgubną drogę, mężczyźni tracili dla nich głowy, a często i życie. Dyrektorzy programowi po raz kolejny postawili na oryginalność, wybierając kreacje nieoczywiste, a niekiedy wręcz prowokacyjne. Stąd wśród kobiet fatalnych, które zobaczymy w ramach przeglądu, znalazły się na przykład bohaterki komedii. W szalonej komedii science fiction „Kto chce zabić Jessii?“ aktorka Olga Schoberová, będąca symbolem seksapilu lat 60., okrzyknięta „czeską Brigitte Bardot“, wcieliła się w tytułową protagonistkę – bohaterkę komiksu. Pewnego dnia jej postać nieoczekiwnie materializuje się i Jessii przenosi się wprost do socjalistycznej Czechosłowacji, wprowadzając ferment w życiu fantazjującego o niej naukowca.
 
Spośród femme fatale, które na stałe zapisały się w historii nie tylko polskiej, ale i europejskiej kinematografii, przypomnimy między innymi kreacje Grażyny Długołęckiej z „Dziejów grzechu“ w reżyserii Waleriana Borowczyka, Grażyny Szapołowskiej z „Krótkiego filmu o miłości“ Krzysztofa Kieślowskiego, czy Iwony Petry z „Szamanki“ Andrzeja Żuławskiego. Do tego grona dołączyła niedawno z międzynarodowym rozgłosem Joanna Kulig w roli Zuli z obsypanej nagrodami „Zimnej wojny“ Pawła Pawlikowskiego. Ciekawe są wreszcie kobiety fatalne reżyserowane okiem kobiet: tajemnicza Magda (Eliza Rycembel) z filmu „Nina“ Olgi Chajdas czy skrząca temperamentem położna Anna Šímová (Dagmar Bláhová) z „Gry o jabłko“ Věry Chytilovej.
 

***

Jaromír Hanzlík – kolejna gwiazda 21. Kina na Granicy
 
Talia Kina na Granicy powiększa się o kolejną mocną kartę. Bohaterem drugiej z aktorskich retrospektyw będzie pamiętny stryj Pepin z „Postrzyżyn” Jiříego Menzla, urodzony w Czeskim Cieszynie, znany w całych Czechach – Jaromír Hanzlík.
 
W 1966 roku został przyjęty do szkoły aktorskiej (DAMU), jednak nauki nie rozpoczął, od razu zyskując angaż w praskim Teatrze na Vinohradach, gdzie odegrał dziesiątki ról dramatycznych. Swój wszechstronny talent potwierdził także w kinie, mając na koncie występy zarówno w komediach, filmach historycznych jak i bajkach. Do najbardziej zapamiętanych ról Hanzlíka należy niewątpliwie kreacja Pepina z adaptacji hrabalowskich „Postrzyżyn“ w reżyserii Jiříego Menzla. U Menzla zagrał jeszcze trzykrotnie, w „Święcie przebiśniegu“, „Końcu starych czasów“ oraz ostatnim filmie reżysera – „Donšajni“.
 
Czescy a także polscy widzowie mogą pamiętać Hanzlíka z tytułowej roli w komedii Václava Vorlíčka „Jak utopić doktora Mraczka“ oraz popularnych seriali telwizyjnych doby normalizacji: „Szpital na peryferiach“ i „Kobieta za ladą“. Z kolei widzowie Kina na Granicy na pewno przypomną sobie jego niedawny występ w kryminale „Gangster Ka“ (2015, reż. Jan Pachl). W tym roku na ekrany kin w Czechach wchodzi film według scenariusza Hanzlíka – „Lato z gentelmenem“, który pierwotnie aktor chciał zrealizować razem z Jiřím Menzlem. Podczas spotkania Jaromíra Hanzlíka z festiwalową publicznością, krajan z zza Olzy na pewno chętnie podzieli się swoimi kolejnymi aktorskimi planami.


***


Słowacki as Kina na Granicy
 
Kino na Granicy wyciąga kolejnego asa z rękawa, a jest nim słowacki aktor – Milan Kňažko. Aktor dołącza tym samym do grona bohaterów tegorocznych retrospektyw, wśród których są Marcin Dorociński, Marek Koterski, Jan Švankmajer oraz Jaromír Hanzlík. Co jeszcze w programie Kina na Granicy?
 
Podczas tegorocznej edycji Kina na Granicy będzie można obejrzeć filmy z  udziałem Milana Kňažko, takie jak np.: „Rusalka“, „Ślady wilczych zębów“ czy „Poslední motýl“. Aktor podczas spotkań z uczestnikami przeglądu na pewno opowie o swojej przygodzie z aktorstwem i planach na przyszłość.
 
Milan Kňažko jest absolwentem Wyższej Szkoły Scenicznej w Bratysławie, a na studia podyplomowe wyjechał do Nancy. Od lat 70 pracował w teatrach stołecznych, w tym od 1985 roku w Słowackim Teatrze Narodowym. Jednoczośnie od lat 60. występował produkcjach kinowych i telewizyjnych.
 
Aktor wieloplanowy
Aktorostwo to nie jedyne zajęcie Milana Kňažko. W przeszłości był również doradcą prezydenta Czechosłowacji Václava Havla, ministrem spraw zagranicznych, ministrem kultury, a także wicepremierem Słowacji. Na początku 2000 roku wycofał się działalnośi politycznej, by w latach 2003 – 2007 pełnić funkcję dyrektora generalnego telewizji TV JOJ. Z filmografią związany nadal, m. in. jako dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Bratysławie, a także chętnie wracając od czasu do czasu do aktorstwa.
 

Co jeszcze w programie Kina na Granicy?
Kino na granicy ujawniło już wszystkich bohaterów retrospektyw. Oprócz wspomnianego Milana Kňažko, przegląd swojej twórczości będą mieli Marcin Dorociński, z którym widzowie będą mogli wybrać się w podróż do pierwszych filmów, by przypomnieć sobie jego rolę m. in. jako Arka Bilskiego w „Krugerandach“ (1999) ) czy komisarza Despero w „Pitbullu” Patryka Vegi z 2005 roku. Aktora będzie można zobaczyć w filmach „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „7 uczuć” Marka Koterskiego, któremu poświęcona będzie druga polska retrospektywa tegorocznego festiwalu.
 
W programie zaplanowane są projekcje filmów Jana Švankmajera m.in.: „Něco z Alenky“ , „Lekce Faust“, „Spiklenci slasti“, „Otesánek“, „Śílení“, „Přežít svůj život“,  „Hmyz“, „Zahrada“, „Byt“, „Don Šajn“  czy „Otrantský zámek“. W ramach retrospektywy pochodzącego z Czeskiego Cieszyna aktora Jaromíra Hanzlíka pokazany zostanie niedawny występ w kryminale „Gangster Ka“ (2015, reż. Jan Pachl) oraz najnowszy firmy według scenariusza Hanzlíka – „Lato z gentelmenem”.
 
W Cieszynie oprócz retrospektyw zobaczyć będzie można nowe filmy z Polski, Czech i Słowacji oraz przypomnieć sobie wybitne kreacje w pełnym kobiecego uroku cyklu Femme Fatale („Dzieje grzechu“ reż. Walerian Borowczyk, „Krótki film o miłości“ reż. Krzysztof Kieślowski, „Szamanka“ reż. Andrzej Żuławski, „Zimna wojna“ reż. Paweł Pawlikowski, „Nina“ reż. Olga Chajdas, „Gra o jabłko“ re z. Věra Chytilova). Wkrótce ujawnione zostaną kolejne punkty progamu, w tym również nazwiska gwiazd muzycznych, które wystąpią w klubie festiwalowym oraz wystawy i spotkania literackie. 


***

Kino Cieszy(n) już po raz 21! W tym roku filmową majówkę na granicy spędzi plejada topowych artystów – Marcin Dorociński, Marek Koterski, Aleksandra Konieczna, Olga Chajdas czy Grażyna Błęcka-Kolska. Lista nazwisk gości jest niemal tak długa jak lista filmów, które będzie można zobaczyć w ciągu 7 dni przeglądu.
 
W programie Kina na Granicy ponad 150 filmów – klasyki kina i premiery, w tym m.in. pokaz nagrodzonego na festiwalu w Sundance za rolę Krystyny Jandy – filmu Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia”. Widzów uwiedzie cykl „femme fatale” i wzruszą spotkania poświęcone twórczości Kory i Kazimierza Kutza, a dopełnieniem będą koncerty i wystawy.
Kulturalna uczta bez granic od 27 kwietnia do 3 maja w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.
 
Co łączy Małgorzatę Bogdańską i Gabrielę Muskałę? Wystąpiły w filmie „7 uczuć” i będą gośćmi tegorocznego Kina na Granicy. Okazją będzie retrospektywa reżysera Marka Koterskiego. Oprócz niego, w roli bohaterów retrospektyw, do Cieszyna zawita również Marcin Dorociński, a z za granicy Jan Švankmajer, Jaromír Hanzlík oraz Milan Kňažko.
 
Wśród artystów, którzy także potwierdzili swój przyjazd do Cieszyna są Krzysztof Zanussi, Jacek Braciak, Bartłomiej Topa, Jowita Budnik oraz Joanna Kos Krauze, Magdalena Łazarkiewicz czy Marian Dziędziel.
 
Tylko jedna edycja Kina na Granicy zbliża do siebie 30 tyś. widzów, 100 gwiazd i tyle samo dziennikarzy. Tylko w ciągu 7 dni wyświetlanych jest ponad 150 filmów, organizowanych 50 spotkań z twórcami, a bogaty program filmowy uzupełniają koncerty oraz wystawy, debaty i spotkania literackie.
 
W tym roku swoją wystawę będą mieć Andrzej Pągowski, Adam Sikora, a także “Czarodziejka” - Dorota Roqueplo. Przyjazd do Cieszyna mogą już tez planować fani dobrych brzmień, ponieważ na scenie Kina na Granicy zagości Król. Ze specjalną dedykacją dla osób, które chciałyby poznać bliżej znane kobiety filmu zaplanowane zostało spotkanie “Aktorki. Odkrycia” Łukasza Maciejewskiego – dyrektora programowego Kina na Granicy. 
 

****

Wolność. Po prostu bądź
 
„Wolność. 1989” to jeden z najważniejszych cykli tematycznych tegorocznego Kina na Granicy. O drodze do wolności opowiadać będą twórcy działający w czasach tej burzliwej epoki. Oprócz „Ucieczki z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego, pokazu „Placu Zbawiciela” połączonego z premierą projektu „Co wzięli ze sobą” w reżyserii Joanny Kos-Krauze, zobaczymy m.in film „Zawrócony” Kazimierza Kutza  czy Wojtek zwany sierotą” Zdeňka Tyca.
 
Po prostu bądź.
Jedna z największych sekcji 21. Kina na Granicy poświęcona będzie wolności w kulturze. Przedstawione zostaną filmy fabularne i dokumenty, a towarzyszyć im będą spotkania literackie oraz debaty z udziałem wybitnych twórców. W cyklu poświęconym wolności nie mogło zabraknąć Kory. Przy okazji projekcji "Wielkiej majówki" Krzysztofa Rogulskiego oraz "Pięciu bajek o miłości" Mariusza Grzegorzka, Korę wspominać będą reżyser oraz  Kamil Sipowicz, Jolanta Dylewska i Barbara Grzegorzek.
 
Wybrane przez nas filmy mają na celu przypomnieć, jak istotna jest w każdych czasach i w dowolnym politycznym reżimie walka o podstawowe prawa obywatelskie. Chcemy zaakcentować, iż nigdy nie powinniśmy zapominać o takich pojęciach jak wolność, równość, braterstwo oraz ich właściwym znaczeniu.” – mówi Jolanta Dygoś, dyrektor festiwalu Kino na Granicy.
 
„Svoboda”, czyli po czesku „wolność” przedstawiona zostanie m.in. w filmach „Corpus delicti” (reż. Irena Pavlásková), „Uroczystość żałobna” (reż. Zdeněk Sirový) czy  „Dlaczego Havel” (reż. Vojtěch Jasný).
 
Projekt: Kultura Czasu Wolności
W tym roku mija 30 lat od „Jesieni Ludów” 1989 roku. Co nam się udało? Z czego możemy być dumni, a co – patrząc z dzisiejszej perspektywy – należało zrobić lepiej? Jaki jest bilans tych lat i jak się czujemy w czasach wolności? Na te pytanie spróbują odpowiedzieć goście dwóch debat Kina na Granicy.
W pierwszej: „Czy po 30 latach demokracja nam się już znudziła?” wystąpią Petr Pithart – były czeski premier, wcześniej działacz Karty 77, Iveta Radičová – była słowacka premier, Hanna Suchocka – była polska premier oraz  György Varga – były ambasador Węgier w Czechosłowacji.
Tematem drugiej będzie „Kultura 1989-2019: bilans zysków i strat ”. Rozmawiać o tym będą Petr Oslzlý – czeski reżyser teatralny, Martin M. Šimečka – słowacki pisarz i dziennikarz, Krzysztof Zanussi – polski reżyser filmowy oraz György Varga – węgierski tłumacz literatury czeskiej. Spotkanie poprowadzi Andrzej S. Jagodziński.
Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie w dniach 27.04-3.05.2019 roku.
Od 7 stycznia rusza przedsprzedaż karnetów na festiwal.
Tylko do końca stycznia akredytacje będą dostępne w cenie 150 zł. Przegląd Filmowy Kino na Granicy odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. To największy festiwal promujący polsko-czesko-słowacką kulturę filmową. Projekcjom filmowym (retrospektywy, cykle tematyczne, kino gatunkowe oraz nowości) towarzyszy szereg dodatkowych imprez i wydarzeń kulturalnych (spotkania z reżyserami i twórcami filmowymi, prelekcje, dyskusje, promocje książek).  


Najważniejsze wydarzenia Przeglądu Filmowego Kino na Granicy:

W roli głównej - retrospektywy:
Marcin DOROCIŃSKI, Jaromír HANZLÍK, Milan KŇAŽKO, Marek KOTERSKI, Jan ŠVANKMAJER
 
Na ekranie:
FEMME FATALE: „Dzieje Grzechu” (reż. W. Borowski), „Krótki film o miłości” (reż. K. Kieślowski), „Jowita” (reż. J. Morgenstern), „Kto chce zabić Jessji” (reż. V. Vorlíček), „Pożądanie zwane Anada” (reż. J. Kadár, E. Klos), „Piekielny miesiąc miodowy” (reż. Z. Podskalský).
 
NOWE FILMY POLSKIE, CZESKIE I SŁOWACKIE: „Kurier” (reż. W. Pasikowski), „Powrót” (reż. M. Łazarkiewicz), „Słodki koniec dnia” (reż. J. Borcuch), „Domestik” (reż. A. Sedlák), „Hovory s TGM” (reż. J. Červenka), „Chata na prodej” (reż. T. Pavlíček), „Tieň jaguara” (reż. P. Barabáš), „Posledný autoportret” (reż M. Kuboš),
 
KATOWICE FILMU:  „Dziewczyny z Szymanowa” (reż. M. Piekorz), „Inna” (reż. M. Pieprzyca), „Takiego pięknego syna urodziłam” (reż. M. Koszałka)
 
WOLNOŚĆ. 1989: „Zawrócony” (reż. K. Kutz), „Plac Zbawiciela” (reż. Joanna Kos Krauze), „89 milimetrów od Europy” (reż. M. Łoziński), „Corpus delicti” (reż. I. Pavlásková), „Uroczystość żałobna” (reż. Z. Sirový), „Dlaczego Havel” (reż. V. Jasný).


Bez granic:

In memoriam: KORA, Kazimierz KUTZ

Wystawy:
ANDRZEJ PĄGOWSKI, Dorota ROQUEPLO, Adam SIKORA, Jan ŠVANKMAJER, CZESKA ZABAWKA wczoraj i dziś

Pokazy TRANSAGRANICZNE NAD OLZĄ

Debata premierów „30 lat wolności”: Hanna SUCHOCKA, Petr PITHART, Iveta RADIČOVÁ, György VARGA

Debata „kultura 1989-2019: bilans zysków i strat”: Krzysztof ZANUSSI, György VARGA, Petr OSLZLÝ, Martin M. ŠIMEČKA

Pojedynek tłumaczy: Andrzej S. JAGODZIŃSKI vs Jan STACHOWSKI

 
Na scenie:

KRÓL, LUVVER, OXFORD DRAMA, VLOŽTE KOČKU
KONCERT WOLNOŚCIWięcej na www.kinonagranicy.pl
« powrót
tel. (033) 85-78-723 fax: (033) 85-78-721
e-mail: info@olza.pl
design by OlzaNet.pl
Aby ułatwić korzystanie z naszej strony internetowej, używamy plików cookies, które zapisywane są na Twoim komputerze. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies znajdziesz w Polityce Cookies OK

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

Zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody.

Polityka prywatności

 1. Dane osobowe przekazywane w formularzach dostępnych na naszej stronie internetowej przetwarzane są:
  • zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
  • zgodnie z wdrożoną Polityką bezpieczeństwa w zakresie przetwarzania danych osobowych.
 2. Administratorem Państwa danych osobowych jest Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza” z siedzibą przy ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn, tel. 338578720, adres email: biuro@olza.pl
 3. Z Inspektorem Ochrony danych osobowych można skontaktować się pod numerem telefonu 338578720 wew. 23, drogą pocztową: ul. Rynek 18, 43-400 Cieszyn.
 4. Stowarzyszenie ma prawo przetwarzać Państwa dane osobowe zamieszczane w formularzach wyłącznie w celach, do których formularze te zostały udostępnione, tj.: rejestrowania użytkowników i kontaktowania się w celach zgodnych z treścią przesłanej do nas wiadomości, a także na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem oraz w celach archiwalnych i statystycznych.
 5. Stowarzyszenie ma prawo udostępniać dane osobowe podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa, a także dostawcom usług bazodanowych na podstawie stosownych umów.
 6. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Stowarzyszenie przez okres niezbędny do zrealizowania celu, w jakim zostały zebrane, z tym że Stowarzyszenie zastrzega sobie prawo do przetwarzania Państwa danych również przez okres wymagany do dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem, a także prowadzenia spraw archiwalnych i statystycznych.
 7. Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo do bezpłatnego:
  • dostępu do danych,
  • sprostowania nieprawidłowych i uzupełnienia niekompletnych danych,
  • żądania usunięcia danych,
  • żądania ograniczenia przetwarzania,
  • wniesienia skargi do organu nadzorczego,
  • usunięcia danych osobowych, co może nastąpić na skutek cofnięcia zgody, w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 8. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak konsekwencją ich niepodania będzie brak możliwości zrealizowania celów, o których mowa w punkcie 4 polityki prywatności.